O značke Polaris®

Polaris sa pre milióny ľudí na celom svete stal synonymom dobrodružstva a vášne v práci aj v hre.

*May be shown with additional modifications and/or accessories


Už viac ako 60 rokov vyrábame vysokokvalitné a prelomové produkty - či už ide o spustenie výroby snežných skútrov, zdokonaľovanie kategórie vozidiel ATV rok čo rok, vývoj prvých vojenských vozidiel na mieru alebo uvedenie 3-kolesového motocyklového roadsteru na trh.

Z našich podnikateľských koreňov - obchodu s mechanickými dielmi sme sa rozrástli do jednej z najväčších Powersports-spoločností  na svete. A v posledných rokoch sme sa rozšírili z Powersports oblasti aj na ďaľšie trhy, ako sú obchodné a vojenské vozidlá, kde môžeme uplatniť našu pridanú hodnotu. Dnes ponúka Polaris rozmanité portfólio najlepších značiek vo svojej triede.

Naša vízia

Našou víziou je podnecovať vášeň jazdcov, pracovníkov a outdoorových nadšencov po celom svete prostredníctvom poskytovania inovatívnych, vysoko kvalitných vozidiel, výrobkov, služieb a skúseností, ktoré obohatia ich životy.

Hlavné zásady

  • Najlepší ľudia, najlepší tím
  • Bezpečnosť a etika nadovšetko
  • Vernosť zákazníkovi

História - časová os

Míľniky v našej histórii

1954

Spoločnosť sa premenovala na Polaris Industries Inc. a vyrobila prvý snežný skúter v roku 1955.

1968

Textron, Inc. kúpil spoločnosť Polaris; ponecháva výrobné operácie v Roseau, MN.

1976

TX-L340 používa prvý Polaris vodou chladený motor, čoskoro nasleduje prvý snežný skúter s nezávislým pružením.

1980

W. Hall Wendel, Jr., vymenovaný prezidentom Polaris, viedol vedúcu skupinu, ktorá v roku 1981 kúpila Polaris od spoločnosti Textron.

1995

Polaris dosahuje prvý krát v histórii tržby 1 miliardu dolárov.

1997

Debut motocyklov Victory, s Indy Car jazdcom Al Unser, Jr. pri vchádzaní do reštaurácie Planet Hollywood v Mall of America. Polaris rozširuje svoj off-road obchodné aktivity so "side by side" vozidlom Polaris RANGER.

2007

Polaris predstavuje RANGER RZR ako prvé ťažné vozidlo a zároveň "side by side" vozidlo s najrýchlejšou akceleráciou.

2008

Súčasný CEO Scott W. Wine nastupuje do spoločnosti Polaris.

2011

Ročné tržby po prvýkrát prekročili 2 miliardy USD. Polaris získava v roku 2013 legendárnu značku Indian Motorcycle a v roku 2013 znovu uvádza na trh Chieftain v meste Sturgis. Spoločnosť Polaris získava vozidlá s elektrickým pohonom od spoločnosti GEM.

2014

Polaris oslávil slávnostné otvorenie svojho výrobného závodu Opole, Poľsko, prvého výrobného závodu mimo Severnej Ameriky.

2015

Polaris kupuje nové lakovne v Spearfish, Južná Dakota. Spoločnosť tiež získala Timbersled, popredného vývojára a výrobcu snežných bikeov.

2016

Polaris otvára svoj nový výrobný závod v Huntsville v Alabame. Polaris získava Transamerican Auto Parts, popredného výrobcu, distribútora a predajcu doplnkového príslušenstva pre terénne vozidlá Jeep a nákladné autá.

2017

Ročné tržby presahujú 5 miliárd dolárov prvýkrát v histórii; a spoločnosť oslávila výrobu svojho miliónteho vozidla RANGER. Polaris spúšťa Polaris Adventures.

2018

Polaris získava Boat Holdings, súkromného výrobcu lodí štyroch uznávaných značiek - Bennington, Godfrey, Hurricane a Rinker. Polaris je nominovaný do zoznamu Fortune 500 a debutuje na 496.mieste.

NÁJSŤ NAJBLIŽŠIEHO DEALERA

ZOBRAZIŤ ZOZNAM